Sveikatos faktai: Stevia

Paskelbta 2013-10-30

  • Sveikatos faktai: Stevia

Kas yra Stevia?

Galite dažnai pastebėti ant įvairių papildų sportui ir sveikatai etikečių šį ingredientą - Stevia. O jeigu dar neteko pastebėti, tai susipažinkite iš arčiau kas tai yra ir kam tai reikalinga. Stevia- tai "Stewia Rebaudia" krūmų rūšis randama Paragvajuje, P.Amerikoje. Šį augala taip pat galite rasti Kinijoje, Japonijoje ir Brazilijoje.

Tačiau atlikti tyrimai įrodė, kad Kinų kilmės stevia yra abejotinos kokybės ir gali būti žalinga žmonėms, todėl atidžiai rinkites šio ingrediento kilmės šalį. Stevia iš patikimo gamintojo užtikrins kokybę ir produkto saugumą.

Tačiau kam reikalinga Stevia?

Tai ekstraktas išgaunamas iš augalo lapų. Maisto papilduose dažniausiai pasitaikoma forma: žalios arba baltos spalvos milteliai, arba rudo skysčio formoje. Iš dalies jau sužinojote, ši medžiaga naudojama maisto papilduose! Žalios spalvos stevia išgaunama naudojant visą augalo lapą. Baltos spalvos stevia išgaunama, kai iš lapų pašalinama saldinimo medžiaga (glikozidai). Kaip manote, kuri forma sveikesnė ir naudingesnė žmogui? Dauguma rekomenduoja rinktis žalios spalvos stevia, dėl papildomų savybių, kaip: didelis kiekis mineralų, vitaminų ir kitų imuninei sistemai naudingų medžiagų. 

Tai įdomu: pagrindinė Stevia medžiaga - glikozidai yra 110 - 270 kartų saldesnė už cukrų!

Kaip saldiklis, tai idealus pasirinkimas daugeliui žmonių, nes stevia beveik neturi kalorijų. Šios medžiagos populiarumas prasidėjo, kai žmonės pastebėjo seniau naudojamo saldiklio aspartamo kenksmingumą ir žalą sveikatai. Dauguma papildų sportui ir sveikatai įmonių pradėjo rinktis natūralesnius ir neigiamų atsiliepimų nesulaukusius saldiklius, kaip - Stevia ar Splenda. Nors pati Stevia jau buvo naudojama tūkstančius metų. Stevia dažnai naudoja ir diabetikai, žmonės su hiperglikemija, dėl savo gebėjimo reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

Stevia taip pat turi ir daugiau naudingų savo savybių. Naudojant šią medžiagą buvo pastebėta pagerėjusi nuotaika ir padidėjas energijos lygis, budrumas. Taip pat pastebėta, kad ši medžiaga stabdo bakterijų dauginimasi burnoje. Viską apibendrinus, tai stevia dėl savo sudėties: beveik nulis kalorijų, yra labai naudinga kultūristams ar nutukusiems asmenims, kurie stengiasi sulieknėti.
Kadangi ši medžiaga itin saldi, tai sumažina potraukį saldiems maisto produktams. Tai ne tik ideali medžiaga žmonėms, tačiau idealus pasirinkimas ir maisto papildų įmonėms, kurios stengiasi pasaldinti savo baltyminis, angliavandeninius ar kitokio pobūdžio papildus sportui, sveikatai ir nori išvengti didesnio kalorijų skaičių. Paįvairinkite savo sunkią dietą stevia saldikliu ir būsite užtikrinti geresne nuotaika, didesniu energijos lygiu, o svarbiausia - jokių kalorijų!

Šaltinis: bodybuilding.com. Visa portale esanti medžiaga priklauso MB “Sportas - sveikata, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio MB “Sportas - sveikata” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į “www.SPORTASSVEIKATA.LT” kaip informacijos šaltinį.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti