L - argininas ir plaukų slinkimas

Paskelbta 2013-10-27

  • L - argininas ir plaukų slinkimas

L - argininas ir plaukų sveikata

Galvojate apie L - argininą, kaip apie priemonę, kuri padės išvengti plaukų slinkimo? Šis straipsnis kaip tik jums! Žinoma, šiomis dienomis galite rasti daug priemonių, kurios padeda išsaugoti ir sutvirtinti plaukus, stabdyti plaukų slinkimą, tačiau daugelis jų susideda iš amino rūgščių, o L - argininas - viena iš svarbiausių amino rūgščių kalbant apie pagalba plaukams ir jų sveikata.

O trumpai sakant - ši amino rūgštis dažnai naudojama kovojant su nuplikimu ir norint paskatinti sveiką plaukų augimą. Kodėl toks svarbus argininas? 

Ši amino rūgštis gerina mūsų organizmo gebėjima pilnai pasisavinti ir panaudoti gaunamas maistines medžiagas, papildus (kalcį, proteiną, kreatiną ar tiesiog vitaminus,mineralus ir kt ingredientus..). Jis veikia sinergetiškai su daugeliu ingredientų ir padeda padidinti įsisavinimą dėl savo deguonies pernešimo. Esant pilnavertiškai azoto oksido gamybai, garantuojame, kad kraujospūdis tinkamas ir medžiagos išnešiojamos po visą kūną, kas itin svarbu tiek sportuojant (kad aprūpint raumenyną medžiagomis), tiek kalbant apie tokius dalykus kaip kalcio absorbaciją, išlaikymas ar plaukų būklę. Metams einant mūsų kraujagyslių būklė prastėja, azoto oksido gamyba silpnėja, kas savo ruožtu gali sukelti plaukų slinkimą. Ar kitokius sveikatos sutrikimus...

Kaip argininas veikia plaukų slinkimą

Azoto oksidas itin svarbus geram plaukų augimui. Jis plečia kraujagysles, kurios užtikrina plaukų augimą ir atidaro kalio kanalus. Kitaip dar žinomus kaip K - kanalai. Ši amino rūgštis gali būti naudojama, kaip gydomoji priemonė prieš plaukų slinkimą. Kadangi, argininas gerina kapiliarinę kraujotaką, dėl kraujagyslių išsiplėtimo, kas įtakoja plaukų ląstelių perfuzijos pagerinima ir naujų plaukų folikulų gamybą. 

Dar vienas svarbus faktas, kad argininas slopina grandininę reakciją, vedančia į plaukų folikulų silpnumą ir augimo stabdymą. 

L arginino šaltiniai

L arginino šaltinių tikrai gausu pradedant nuo neriebių pieno produktų ir baigiant įvairia mėsą, kaip jautiena, vištiena ir kt... Nors argininas yra sintetinamas organizme, jo koncentracija kraujyje iš šios biosintezės ne visada yra pakankama, dėl prastos ir skurdžios mitybos. 

L arginino saltiniai

L arginino augalinės kilmės produktose: riešutai, grikiai, avižiniai dribsniai, migdolai, lazdynų riešutuose, graikiškose riešutuose, sezamo sėklose, moliugų sėklose, žirneliuose, pupelės.

Gyvulinės kilmės šaltiniai: jautiena, kiauliena, paukštiena, krevetės, omarai, tunas, lašiša, jogurtas, varškė, išrūgų baltymai.

L - arginino vartojimas

Šis maisto papildas pateikiamas kapsulėse arba miltelių forma. Visais atvejais, rekomenduojame pradėti nuo mažų dozių ir laikui einant vis didinti dozavimą. 

Norint sustabdyti plaukų slinkimą vartojimą pradėkite nuo: 1 - 2 mg. Laikui einant galite palaipsniui didinti dozę iki 3-6 mg per dieną ir stebėkite, koks kiekis tinkamas Jums, kad nebūtu per daug.

Didesnė l - arginino dozė turėtu būti vartojama itin atsargiai norint išvengti sveikatos sutrikimų. Atlikti tyrimai parodė, kad vartojant 10 - 16 mg L - arginino (maksimali dozė), nesukėle jokių sveikatos sutrikimų, tačiau tai jau itin didelė dozė.

Kiekvienas ingredientas yra saugus ir nesukels sveikatos problemų, kol jis bus vartojamas tinkamai, todėl rekomenduojame pasitarti su savo šeimos gyditojų, jeigu planuojate vartoti didesnį kiekį arginino.

Itin geri L - arginino rezultatai pasijaučia, kai šis ingredientas naudojamas su kitais ingredientais kovai prieš plaukų slinkimą (sustiprina poveikį, geriau pasisaviną). Taip pat šis ingredientas itin tinkamas, jeigu jus slegia ne tik plaukų slinkimas, tačiau susiduriate su didesniu fiziniu krūvių, nuovargiu. Argininas plačiau naudojamas ir sporte siekiant padidinti ištvermę, atsistatymą. Argininas - tai itin naudingas papildas sveikatai, kovojant prieš tam tikrus sutrikimus, kaip plaukų slinkimas ar siekiant pagerinti organizmo darbą.

Šaltinis: progressivehealth.com. Visa portale esanti medžiaga priklauso MB “Sportas - sveikata, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio MB “Sportas - sveikata” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į “www.SPORTASSVEIKATA.LT” kaip informacijos šaltinį.

Komentarai

ParašėKomentaras
AJ
2015-03-01

Kažkas negerai su vienetais. Argininas juk parduodamas po 500 mg, o čia rašoma kad 10-16 mg yra maksimali dozė.

Komentuoti