Amino rūgštis: L - lizinas

Paskelbta 2013-10-26

  • Amino rūgštis: L - lizinas

Lizinas ir sveikata

Lizinas, tai esminė amino rūgštis. Ką tai reiškia? Žmogus pats negali pasigaminto šios medžiagos, todėl reikiamą kiekį turime gauti iš suvartojamo maisto ar vartojant papildomai amino rūgščių kompleksą ar tiesiog gryną amino rūgštį L - Liziną

Paskutiniu metu ši amino rūgštis buvo naudojama gydomaisiais tikslais, tačiau pagal atliktus tyrimus ir bandymus įrodyta, kad lizinas pagreitina ir liesos raumenų masės augimą. Kodėl jis toks svarbus? Lizinas yra būtinas statybinis blokas visiems kūne esantiems baltymams, todėl ši amino rūgštis kalbant tiek apie sveikatą, tiek apie raumenų auginimą ar kitas organizmo funkcijas - būtina ir reikalinga mūsų kūnui. 

Lizino poveikis sveikatai

   - Stipriai pagerina kalcio absorbaciją
   - Skatina raumenų masės augima
   - Pagerina atsistatyma po operacijos ar traumos
   - Pagerina hormonų, fermentų, antikūnių gamybą
   - Pagerina visas organizmo funkcijas!

Lizinas sergant

Atlikti tyrimai įrodė, kad L - Lizinas (Lysine) padeda organizmui geriau įsisavinti ir išlaikyti kalcį. Lizinas apskritai svarbi amino rūgštis siekiant pagerinti sveikata. Kodėl? Viena iš priežaščių, tai, kad lizinas turi daug funkcijų organizme, nes jis įtrauktas į daugelį baltymų, kurie naudojami atlikti įvairias funkcijas, gamybai ir kt... 

L - Lizino šaltiniai

Alaus mielės, žuvis, pieno ir mėsos gaminiai. Amino rūgščių kompleksai. 

Atliekant įvairius tyrimus buvo išbandytas ir didesnis kiekis lizino per dieną. Net vartojant 30 - 40 g lizino per dieną galite patirti tik tokius nemalonius simptomus, kaip viduriavimas. Didesnių neigiamų poveikių organizmui nebuvo pastebėta. 

Apibendrinus, tai aukštą vertę turinti amino rūgštis, kuri padidins kalcio įsisavinimą ir išlaikymą organizme. Keletas tyrimu įrodė, kad Lizinas gali būti esminis papildas siekiant išvengti ar gydytis nuo osteoporozės. Vos keletas g per dieną Lizino pagerins jūsų sveikatą!

Šaltinis: bodybuilding.com. Visa portale esanti medžiaga priklauso MB “Sportas - sveikata, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio MB “Sportas - sveikata” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į “www.SPORTASSVEIKATA.LT” kaip informacijos šaltinį.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti