Ką daryti pajutus nugaros skausmus?

Paskelbta 2013-10-15

  • Ką daryti pajutus nugaros skausmus?

Sveikata ir nugaros skausmai

Tarp stuburo, nugaros raumenų ir centrinės nervų sistemos yra glaudus ryšys. Jei skauda kurią nors stuburo vietą, skausmai gali greičiau praeiti jį atpalaidvus, t.y "nukrovus". Slanksteliai nutolsta vienas nuo kito ir spaudimo reiškinys išnyksta. Tačiau šis būdas tik trumpai palengvina gėlą, tai sveikatos problemų neišpręs. Kur kas efektyvesnė yra nuosekli judėjimo terapija. (Straipsnis apie judėjimą ir sveikatą). Todėl reikia intensyviai ir ilgiau treniruoti nugaros raumenis: tai atpalaiduoja ir sutvirtina stuburą, skausmai silpnėja ir pagaliau viskas išnyksta. 

Tvirti nugaros raumenys labai padeda ir pilvo raumenims fiksuoti stuburą bei nugarą. Tačiau juos alina ne tik pakumpusi laikysena, bet ir nesveika gyvensena (viršsvoris). Norint išsaugoti sveikatą ir išvengti nugaros skausmų privalote sumažinti kūno svorį iki rekomenduojamo svorio, taip stuburui suteiksite mažesnį krūvį. Netreniruojant nugaros raumenų jie nepaliaujamai silpnės, taigi anksčiau ar vėliau žmogui teks susigūžti. To galima paprastai išvengti: einant reikia stengti dubens (užpakalio)n eatkišti, o laikyti tiesiai, viršutinę kūno dalį t.y pečius ir stuburą šiek tiek atlošti - šitaip nugaros raumenys atsipalaiduoja. Žinoma, treniruojant nugaros raumenis negalima pamiršti pilvo ir krūtinės raumenų: jiems stiprinti yra specialių pratimų.

Sveikata ir sveika nugara

Pratimai nugaros stiprinimui

Šie pratimai užims nuo dešimties iki dvidešimties minučių per dieną, tačiau tokia minimali laiko investicija turės itin malonius rezultatus nugaros sveikatai ir savijautai. Išvengsite nemalonių nugaros skausmų... 

1. 

Tvirtai atsigulkite ant nugaros, kelėnai sulenkti, pėdos tvirtai atremtos į žemią. Naudojant abi rankas prikelkite kelį ir spauskite prie krūtinės. Palaikykite 15 - 45 sek. Pakartokite pratimą su kita koja. Iš viso atlikite tris pakartojimus.


Pratimai nugaros stiprinimui

2. 

Tvirtai atsigulkite ant nugaros, kelėnai sulenkti, pėdos tvirtai atremtos į žemią. Svarbiausia - tvirtai išlaikykite pečius atremtus į grindis. Lenkite kojas į vieną pusę ir palaikykite 10 - 20 sek. Tapatį pakartokite į kitą pusę. 3 serijos.


Pratimai nugaros stiprinimui

3. 

Tvirtai atsigulkite ant nugaros, kelėnai sulenkti, pėdos tvirtai atremtos į žemią. Išrieskite ir pakelkite nugarą taip, kad jaustumėte, jog gaktikaulis nukreiptas į kojas. Palaikykite 5 sekundes. Šis pratimas skirtas nugaros apačios lankstumui.


Pratimai nugaros stiprinimui

4. 

Įsitaisykite kaip pavaizduota (A) paveiksliuke ant kelėnų ir rankų. Lėtai leiskite jūsų nugarai įlinkti link grindų (B). Tada lėtai pradėkite traukti pilvą link lubų (C). Pratimą kartoti 5 kartus.


Pratimai nugaros stiprinimui

5. 

Patogiai ir taisyklingai atsisėskite ant kedės. Išlaikant gerą laikyseną, sutraukite savo mentis ir palaikykite penkias sekundes. Atsipalaiduokite. Pratimą pakartokite keturis kartus. 


Pratimai nugaros stiprinimui

Šaltinis: "Nugaros skausmai" , Prof.med. dr. Heinrichas Hesas, Klausas Ėderis, Karina Šut. Nuotraukų šaltinis - myoclinic sveikatos klinika. Visa portale esanti medžiaga priklauso MB “Sportas - sveikata, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio MB “Sportas - sveikata” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į “www.SPORTASSVEIKATA.LT” kaip informacijos šaltinį.

Komentarai

Kolkas klientų komentarų dar nėra..

Komentuoti