Whey proteinas , vartojimas ir savybės

Paskelbta 2013-04-12

  • Whey proteinas , vartojimas ir savybės

Pienas sudarytas iš dviejų proteino tipų: išrūgų baltymų ir kazeino. Piene išrūgų baltymai sudaro 90 % ankstyvosios laktacijos metu. Gamybos metu sudėtis keičiasi iki 60:40 ar 50:50 santykio (išrūgos - kazeinas). Saldžiosios išrūgos turi apie 30-40 % proteino ir yra pagrindinės maisto išrūgos, likusieji 60 - 70 % saldžiųjų išrūgų sudaro laktozė ir riebalai. Filtravimo ir kiti perdirbimo procesai koncetruoja, kad išrūgos teiktu didesnius kiekius proteino ir mažesnius angliavandenių, riebalų. Kai išrūgos pasiekia 90% ir daugiau proteino sudėtyje, tai tampa whey izoliatu!

Taigi, kas yra whey proteinas?

Whey proteinas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško aukštos kokybės baltyminio šaltinio, kuris padės pasiekti reikiamą baltymų kiekį per dieną, subalansuoti mitybą, pagreinti raumenų masės augimą, atstatymą. Be to, dėl savo efektyvaus ir tikrai reikšmingo poveikio - insulinui, sotumui, whey proteinas geras baltymų šaltinis iš karto po treniruotės, siekiant didžiausio įsisavinimo, efektyvaus raumenų masės auginimo, norint sumažint kūno riebalų kiekį. Turėtumėte žinoti, jeigu norite vartoti proteino kokteilį po treniruotės rinkites hidrolizuotą whey proteiną  arba whey proteiną izoliatą! Tai greičiausią pasisavinimą turintys baltyminiai kokteiliai. 

Geriausi whey proteinai:

Eilę metu pripažintas geriausias  on proteinas - optimum nutrition whey gold standard 100% izoliatas (liesas, kokybiškas, išbandytas)

Olandų firmos whey proteinas - XXL Whey delicious (40 % izoliatas, akimirksniu baltymai skyla į aminorūgštis, 60% koncentratas - savinasi ilgesnį laiką, užtikrina raumenų aprūpinimą)

Dar vienas on proteinas - Optimum Nutriton Hydro whey (30 g baltymų, 9 g aminorūgščių) vienas geriausių hidrolizuoti whey proteinų! Minusas - ganėtinai brangus, mažesnis kiekis. 

Amix (UK gamintojai) firmos whey proteinas - Amix Monster Whey - išskirtinė sudėtis, turinti papildomų maistinių medžiagų, elektrolitų, peptidų, BCAA - variantas siekiant priaugti raumenų masės.

on proteinas , bsn syntha , bsn

 

WHEY Proteino paskirtis

Whey proteinas (išrūgų baltymai) - idealiai tinka norint paskątinti, stimuliuoti raumenų masės augimą. Moksliniai tyrimai įrodė, kad naudojant whey proteiną ir treniruojantis su svoriais, baltymų sintezė buvo sukelta 121 %, priešingai negu vartojant kazeiną ar sojų tipo baltymus. Dar vienas svarbi whey proteino savybė, kad išrūgų sudėtyje 30-50 % daugiau amino rūgšties - leucino. Kodėl svarbus leucinas? Leucinas viena iš daugelio šakotosios grandinės aminorūgščių, tačiau jis skątina raumenų baltymų sintezę! Aminorūgščių padidėjimas kraujyje taip pat paskątina greitesnę baltymų sintezę.

WHEY proteino šalutinis poveikis

Nors atsiranda žmonių,kurie yra alergiški išrūgoms, tačiau tai toli gražu ne taip paplite, kaip alergija dėl kazeino, sojos ar kviečių baltymų. Tiesa sakant, netgi tie, kurie patiria šalutinius poveikius nuo išrūgų baltymų, tokius kaip - skrandžio skausmai, viduriavimas, vėmimas atsiranda dėl pieno alergijos. Buvo įrodyta, kad whey proteinas didelio neigiamo poveikio dar niekam neturėjo, nes sudėtyje vyrauja maži, molekulinio dyždio peptidai
 

WHEY Proteino vartojimas

Žinoma, geriausias pasirinkimas whey izoliatą vartoti iš karto po treniruotės. Tai pats geriausias baltymų šaltinis, kurį pasisavins raumenų masė akimirksniu! Dažniausiai rekomenduojama 25 - 35 g produkto (priklauso nuo produkto vienos porcijos kiekio) sumaišyti su 200 ml vandens ir išgerti. Kodėl renkames vandenį? Įsivaizduokite, jeigu greito pasisavinimo produktą mes gertume su pienu. Taip, skanu, tačiau tai sulėtina pasisavinimą, o proteiną turime išgerti per 45 min po treniruotės, geriausiai iš karto po treniruotės.
 

Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama. 

 

Komentarai

ParašėKomentaras
Julius
2015-01-31

O kaip su vartojimu poilsio dienomis?

Komentuoti